WORLD DOG SHOW – LEIPZIG 2017

Ve čtvrtek 9.11. jsme s našimi spolumajiteli vyrazili reprezentovat české barvy na světovou výstavů psů konanou v Lipsku. Výmarští ohaři tentokrát představovali absolutně nejpočetněji zastoupené plemeno skupiny VII. Přihlášených bylo 206 jedinců. Jako první nastoupil do kruhu Demon of Chocolate Silver Sfinx - Čoko a v mezitřídě si v konkurenci jedenácti psů vyběhal ocenění výborná. Dalším želízkem v ohni byla Dandelion Honey Silver Sfinx - Merci, které se podařilo v mezitřídě v konkurenci jedenácti fen získat ocenění výborná 4. Největším překvapením a radostí byl úspěch naší Koko - Coco Délicé Silver Sfinx v téměř nejpočetněji obsazené třídě pracovní, 20 přihlášených fen. Koko svou třídu vyhrála a my se tak mohli těšit z titulu CAC – VDH. Tímto děkujeme a zároveň gratulujeme Martině a Danovi Tipplovým a Míše Ježové za skvělou prezentaci našich šedivých krasavců. Byl to opět příjemný společný výstavní výlet.

Národní výstava psů Mladá Boleslav

Tuto výstavu lze bez přehánění nazývat veleúspěšnou. Náš Kokýšek - Coco Délice vyběhala ve třídě vítězů V1, CAC a započala českého grand šampiona. Ve třídě mladých pak zabojovali naši D odchovánci, které máme ve spoluvlastnictví s Michaela Ježová, Zdeněk Jež a Martina Tipplová, Daniel Tippl. Merci - Dandelion Honey Silver Sfinx získala V1, CAJC a dokončila českého junior šampiona. Čokinek - Demon of Chocolate Silver Sfinx si odnesl ze třídy mladých též V1, CAJC, čímž i on dokončil českého junior šampiona, a navrch přidal ještě tituly BOJ, BOB, JBIG a neuvěřitelný JBOD (sobota). Tím to pro něj však ještě nekončilo. Druhý den si dojel ještě pro titul JBIS, který vybojoval nad krásným německým boxerem JBOD (neděle) a stal se nejkrásnějším mladým psem celé výstavy. Gratulujeme spolumajitelům a děkujeme jim za péči, kterou těm našim šedivcům věnují.

Speciální výstava KCHVO Olšina

Speciální výstava KCHVO Olšina se pro nás zcela jistě stane nezapomenutelným dnem v našem chovatelském životě. Přestože jsme původně ani neměli v plánu jet a vystavovat, nakonec jsme přeci jen přihlásili naší Koko – Coco Délice Silver Sfinx a vyrazili do nádherného pošumaví. Kromě Koko byli na výstavu přihlášení ještě dva naši odchovánci, které máme ve spoluvlastnictví, a to Deamon of Chocolat Silver Sfinx - Čoko a Dandelion Honey - Silver Sfinx - Merci. První radost nám udělala Merci, která si se svojí paničkou Míšou Ježovou vyběhala V1 CAC v mezitřídě. Po ní jsme nastoupily s Coco a v početně hojně zastoupené otevřené třídě jsme i my dostali V1, CAC. Čokytkovi se dařilo o něco méně a v mezitřídě dostal VD3. Pak už následovaly závěrečné soutěže. V těch nastoupily do boje o nejlepší fenu Merci spolu s Koko a ještě dalšími dvěma fenami ze tříd pracovní a vítězů. Pan rozhodčí Petr Buba postupně vyřazoval jednu fenu podruhé tak, že v závěru bojovaly už jen Koko s Merci. Z tohoto klání vítězně odešla Koko a získala tak titul vítěz speciální výstavy. Dále už to následovalo v rychlém sledu, vítězný běh o titul BOB a pak i o finální titul BISS, kde Koko porazila krásného výmarského ohaře dlouhosrstého a stala se tak nejkrásnějším výmarským ohařem speciální klubové výstavy.

Děkujeme rozhodčím, zejména Petru Bubovi, a všem organizátorům této akce, dále majitelům našich odchovánků a celé řadě lidí, kteří nám fandili.

ŠAMPION ŠAMPIONŮ 2016, Praha 21.1.2017

Včera jsme naší Miňonku – Winkle Mignon Imperium Star předvedli na výstavě naposledy. Chtěli jsme jen ukázat, že ještě nepatří do starého železa, a že je i po dvou vrzích v docela dobré kondici. O to větší bylo naše překvapení a radost z úspěchu, kterého se nám povedlo dosáhnout. Lepší derniéru, jako je BIG na šampionovi šampionů, jsme si opravdu nemohli přát :-) Moc děkujeme za parádní podporu našich přátel a známých a gratulujeme ostatním soutěžícím, zejména pak Zdeně Němcové, která se s Alfem - Alfredo Prince Silver Sfinx probojovala do druhého kola vyřazovacího systému.

Duo CACIB Praha - 30.10.2016

Druhý výstavní den se nesl v duchu přísného hodnocení pana rozhodčího Daltreye Jonathana (UK), který byl jinak docela milý a hlavně psal naprosto úžasné posudky viz. foto. Ne vždy padla pěkná známka, to by však nebyla naše parta, aby si tím nechala zkazit náladu. Zase jsme se nasmáli, popili různé moky, ochutnali skvělé zákusky Lucie Havlovičové a na závěr si střihli soutěž o nejlepší chovatelskou skupinu a skončili pátí, a kdyby Borůvka nezdrhla z kruhu, tak jsme mohli být i lepší, ale zase by se nebylo čemu smát :-D

 • Demon of Chocolate Silver Sfinx - VN1
 • Dandelion Honey Silver Sfinx - N
 • Cru Moët Silver Sfinx - D
 • Coco Délice Silver Sfinx - V1, CAC, CACIB
 • Blue Berry Silver Sfinx - VD4

Duo CACIB Praha - 29.10.2016

Poslední říjnový víkend jsme vyrazili na mezinárodní výstavu Duo CACIB Praha a prožili opět jeden za skvělých dnů s částí naší Silver Sfinx rodiny. Výmarské ohaře posuzoval rozhodčí z Irska pan Austin Long-Doyle, no a jeho hodnocení většinu z nás docela potěšilo. Jsme moc rádi, že se za vrh B zúčastnila Borůvka, která již nějakou dobu dělá radost svým novým páníkům Lucce a Lubošovi, za vrh C že se účastnily rovnou tři sestry Carrinka, Coco a Moetka a že se ještě naposledy proběhla ve třídě dorostu štěňátka z vrhu B Čokitek a Mercinka.

 • Demon of Chocolate Silver Sfinx - VN2
 • Dandelion Honey Silver Sfinx - VN1, BIS dorost
 • Cointreau Praline Silver Sfinx - V2 Res. CAC
 • Cru Moët Silver Sfinx - V3
 • Blueberry Silver Sfinx - V4
 • Coco Délice Silver Sfinx - V1, CAC, CACIB, BOB, BIG

Děkujeme za prezentaci odchovánků a taky za účast v soutěži o nejlepší chovatelskou skupinu.

Speciální výstava KCHVO Telč 7.5.2016

Letos jsme měli na speciální výstavě výmarských ohařů přihlášeného pouze jediného odchovánka z naší chovatelské stanice. Byla jím Cru Moet Silver Sfinx - Moetka, která si v jedné z nejpočetněji obsazených tříd, třídy mladých fen, vyběhala V1 CAJC a od pana rozhodčího Petra Dvořáka obdržela velmi pěkný posudek. V závěrečných soutěžích doslova zazářila a přidala tituly BOJ nejlepší mladý jedinec v plemeni, BOS nejlepší fena v plemeni a Junior BISS nejlepší mladý jedinec výstavy. Gratulujeme pyšným majitelům Nikole a Tomášovi a děkujeme za fantastickou prezentaci.

DUO CAC LUČENEC

14.9. CELOSTÁTNÍ VÝSTAVA PSŮ  - rozhodčí: Szabó Sándor (H)

Winkle Mignon Imperium Star - třída otevřená: V1, CAC, BOS, BOB, BIG2

15.9. NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ - rozhodčí: Miroslav Stanovský

Winkle Mignon Imperium Star - třída otevřená: V2, Res. CAC

DUO CACIB HÓDMEZOVÁSÁRHELY

O víkendu 7. a 8. září jsme se vypravili na dvoudenní výstavu do malého městečka Hódmézovásárhely. Toto město leží na jihu Maďarska blízko Szegedu na okraji pravé maďarské puszty. Velmi mile nás překvapilo umístění této výstav do koňského areálu mezi stylová venkovní stání pro koně. Všude bylo dost místa pro kenelky a klece, kruhy byly prostorné a venčení psů bylo možné v přilehlých polích. Navíc nám přálo počasí, po oba dva dny bylo příjemně slunečno a v této pohodě jsme s našim odchovánkem Algerian Chocko Silver Sfinx dokončili junior šampiona a s Winkle Mignon Imperium Star dosáhli zatím nejlepšího umístění, kterého se nám podařilo v její výstavní kariéře dosáhnout.

Výsledky:

7.9. rozhodčí: Mile Aleksoski

Algerian Chocko Silver Sfinx - V1, CAJC, BOJ

Winkle Mignon Imperium Star - V1, CAC, CACIB, BOB, BIG, Res. BIS!

8.9. rozhodčí: Vladimir Zizakov

Algerian Chocko Silver Sfinx - V1, CAJC, BOJ

Winkle Mignon Imperium Star - V1, CAC, CACIB


Miňončiny výstavy květen - červenec 2013

 

Miedzynarodowa Wystawa Psów Rasowych  Kraków, 15.6. 2013, Jan Ryk - V1, CWC - započat šampion Polska!

 

INTERDOG BOHEMIA, Mladá Boleslav 20.7. 2013, Sarmont Tamara - V1, CAC, Res. CACIB


Výstavy ve Splitu

4 SUMMER NIGHT DOG SHOW - CAC SPLIT, 2013, Daniela Radu - V1, CAC 

4 SUMMER NIGHT DOG SHOW - CACIB SPLIT, 2013, Claudio De Giuliani - V1, CAC, CACIB, BOB, BIG2 

4 SUMMER NIGHT DOG SHOW - CAC SPLIT, 2013, Tatjana Urek - V1, CAC, BOB 

4 SUMMER NIGHT DOG SHOW - CACIB SPLIT, 2013, Petru Muntean - V1, CAC, CACIB

DOKONČEN ŠAMPION CHORVATSKA!